Antistresová masáž hlavy
Antistresová masáž hlavy působí jako opravdový lék při některých typech bolesti hlavy i různých bolestech a napětí ve svalech krku a ramen. Jedná se o uvolňující techniku, která je také účinnou prevencí.
Masáž je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na hlavě, tedy části těla, která jsou důležitým energetickým centrem. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se právě v těchto horních částech těla napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí.
Díky speciálním tahům a tlakům dochází ke stimulaci nervových zakončení. Jejich masírováním je navozeno celkové uvolnění a probouzí se i relaxační mechanismy. Tato technika navíc podporuje odtok lymfy, čímž napomáhá k čištění pleti a tím i celého organismu. Navíc podporuje prokrvení pokožky na temeni hlavy a má blahodárný vliv na růst vlasů. Antistresová masáž mimo jiné zlepšuje spánek, koncentraci i duševní svěžest.
Breussova masáž
Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Masáž je vhodným doplňkem Dornovy terapie, ale velmi často se používá i samostatně. Masíruje se přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej.
Tuto masáž vymyslel a začal ji aplikovat rakouský léčitel Rudolf Breuss (1899-1990). Tento léčitel je známý v Čechách svou 42-denní kůrou proti rakovině. Ale tento léčitel se věnoval i pohybovému aparátu. Věřil, že meziobratlové ploténky, které zkoumal, nemohou být opotřebované, ale pouze jim chybí regenerace.
Klasická masáž
Klasická masáž patří mezi nejoblíbenější a nejžádanější procedury. Pomáhá nejen uvolnit namáhané a ztuhlé svalstvo, ale také odstranit bolesti, způsobené například nevhodnými pracovními návyky, nebo zvýšenou fyzickou zátěží. Je prováděna s použitím masérských tahů. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení tkání, podpoře trávení a stimulaci látkové výměny. To umožňuje zvýšené vylučování odpadních látek z těla. Masáž napomáhá také odstranění nahromaděné mízy v některých orgánech, zajišťuje rovnoměrně prokrvení těla a zároveň zlepšuje proudění energie. K masáži se používají nedráždivé masážní emulze nebo parafínový olej.
Sportovní masáž
Sportovní masáž, jak už název napovídá, je určená především sportovcům. Jak ti amatérští, tak ti profesionální ji rádi využívají nejen jako součást přípravy těla k podávání výkonů, ale i jako významný prostředek k urychlení regenerace po sportovních výkonech nebo během tréninkového programu. Svými účinky jim pomáhá stabilizovat výkon a umožňuje dřívější navýšení tréninkových dávek.
Sportovní masáž podporuje lymfatický a krevní oběh a tím odvod odpadních látek (metabolitů) ze svalů a zvýšení přísunu živin a kyslíku, potřebných ke správné funkci a regeneraci. Toho je třeba jednak před výkonem, kdy dojde k prokrvení a prohřátí svalu a zároveň dodání množství důležitých živin, které bude během výkonu potřebovat a jednak po výkonu, kdy je třeba ze svalu naopak odvést odpadní látky, které se během sportovní aktivity ve svalu hromadí a přísunu živin, potřebných k regeneraci. Významným metabolitem je například laktát, způsobující pokles hladiny pH ve svalu a jeho následnou únavu a bolestivost. Důležitým faktorem je i ovlivnění nervové soustavy ve smyslu nabuzení před výkonem a zklidnění systému po výkonu.
Za těchto podmínek pak dojde k výraznému zkrácení času potřebnému k regeneraci zatěžovaných tkání. Tím je, v kombinaci s jinými prostředky, umožněno lépe předejít vzniku trvalého poškození pohybového aparátu vlivem sportu a v případě již vzniklých obtíží urychlit jejich léčbu.
Zvolená sestava sportovní masáže se zaměřuje především na svaly a svalové skupiny nejvíce namáhané při konkrétním sportovním výkonu či aktivitě. Uvolněním napětí svalů v okolí kloubů a aplikací pasivních pohybů při masáži vede také ke zlepšení pohyblivosti a zvýšení rozsahu pohybu kloubů.
Masáž lymfatického systému
Lymfodrenážní masáž přispívá k odtoku lymfy a odstranění usazených toxinů. Je vhodná při pooperační regeneraci, dovede zmírnit otoky a odvádí z těla přebytečnou vodu. Slouží jako opatření proti vzniku křečových žil, pomáhá v boji s celulitidou a kožními problémy a posiluje obranyschopnost.
Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameny. Energie z kamenů prohřívá kůži a svalstvo do hloubky, zlepšuje metabolismus a má příznivý vliv na lymfatický oběh. Působením tepla se rozšiřují cévy, tkáně se lépe prokrví a uvolní se spasmy.
Havajská masáž Lomi – Lomi
Havajská masáž je tradiční masážní technikou, která se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby využívající nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Technika „Lomi lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“.